Valpekurs | Hverdagslydighet del 1 | Hverdagslydighet del 2 |Triksekurs | Nesearbeid | Hundens språk | Hundestjerner |Håndteringskurs | Fellestrening | Pøbelkurs | Sosialisering | Sommerkurs |Bånd, passering & innkalling | Styrketrening | Vi under 16 | Gøy med hund
Nesearbeid som aktivisering Del 1
(Nesearbeid på tur og Nesearbeid som aktivisering Del 2 står nederst på siden)
Dato: Avholdes nesten hver mnd, se under. Det er mulig å stå på venteliste ved frafall. Datoer kommer fortløpende.
Helgekurs kl. 10-14/15
Instruktør: Anne Svensen
Meld deg på via Påmelding Kurs
HELG | KL | INFO |
Del 1: 22.-23.april | 10-14/15 | 4 ledige plasser |
Del 1: 06.-07.mai | 10-14/15 | 4 ledige plasser |
Del 2: 17.-18.juni | 10-14/15 | 4 ledige plasser |
Pris: 2000,-
Maks 4 deltakere.
Kursplass: I våre innendørs lokaler i Luramyrveien 49, Sandnes.
Hunden bruker nesen hver dag, det er en av hundens hovedsanser. En av de kjekkeste tingene vi kan gjøre sammen med hundene våre er å lære den å søke. Hunden trenger ikke å lære å bruke nesen, men vi kan veilede den til å søke på det vi ønsker den skal finne.

Dette er en aktivitet de aller fleste hunder vil like veldig godt. Det er i tillegg en flott aktivisering for travle eller regnfulle dager. Søk kan du gjøre både inne og ute – og det er også en gøy aktivitet som barna kan være med på.
Verken du eller hunden trenger noen forkunnskaper for å være med på kurset.
På kurset veksler vi mellom teori og praksis begge dager. Du får en liten innføring i grunnleggende treningsteori og litt om hundens fantastiske nese.
I praksistreningen vil vi fokusere på to ting:
1. Lære hunden å kjenne igjen en spesifikk lukt
2. Lære hunden å kjenne igjen en spesifikk gjenstand
Du får lære grunnteknikker på hvordan dette læres inn slik at du hjemme kan utvide det til de lukter og gjenstander du ønsker. Du vil også få praktiske tips til triks og aktivisering du kan bruke dette til i hverdagen.
Bli med på en kjekk helg med fokus på hundens fantastiske nese! Det vil hunden også takke deg for 🙂
Nesearbeid som aktivisering Del 2
Vi vil jobbe videre med søksutvikling på konkret lukt og gjenstand utfra hvor langt du og din hund har kommet. Vi vil også jobbe videre med å legge på startsignal (f.eks «søk!») samt starte innlæring på frysmarkering, hvor hunden skal «fryse» og peke med nesen der funnet er. Det blir også litt teori omkring søksutlegging – hva er lurt å tenke på, hvordan legge ut et bra søk, hva vi kan gjøre hvis hunden ikke finner osv.
Nesearbeid som Aktivisering Del 2 er en fordypning innenfor søk som aktivisering for deg som har tatt Del 1.
Vi vil i utgangspunktet jobbe videre med telukt og med den gjenstanden du ønsker hunden skal finne. Hvis du har trent inn en annen lukt enn te som du ønsker at hunden din skal jobbe videre med, så går det helt fint. Ta bare med den lukten du ønsker på kurset.
Meld deg på via Påmelding Kurs.
For flere opplysninger kontakt Siri Linnerud Riber på epost: siri(a)siddishundeskole.no


Nesearbeid på tur
Dato: 10.-11.desember (kl.16-18)
Helgekurs: lør og søn
Instruktør: Berit Lunde Haaland
Kurset gjennomgår ulike måter å drive med søksabeid på tur, og starter med litt teori før praktiske øvelser.
Øvelser: Godbitspor, søk etter gjenstand og andre søksaktiviteter på tur (som «pølsetre» osv.).
Pris: 800,-
Maks 4 deltakere.
Kursplass: I våre innendørs lokaler i Luramyrveien 49, Sandnes (teori) og i Sørmarka ved p-plassen til Oljedirektoratet.
Meld deg på via Påmelding Kurs.
For flere opplysninger kontakt Siri Linnerud Riber på epost: siri(a)siddishundeskole.no